6

Arganový olej a jeho použití na vlasy

arganový olej pro lesklé vlasy

O výjimečnosti arganového oleje většina z nás již slyšela. Není žádným tajemstvím, že arganový olej je velmi oblíbený produkt, a to pro jeho účinky na tělo, pleť a v neposlední řadě i pro jeho účinky na vlasy. Pojďme se tedy nyní podívat na jednotlivé účinky arganového oleje. Měly by nás přesvědčit o tom, že arganový olej je tou správnou volba pro péči o naše vlasy.

Množství účinků je viditelných i pouhým okem, což většina spotřebitelů rozhodně ocení. Běžné uživatelky arganového oleje určitě mile překvapí výjimečný lesk vlasů. Arganový olej totiž navrací vlasům jejich přirozenou vitalitu, vyživuje vlasy od kořínků až po konečky a obnovuje celkovou strukturu vlasových vláken. To vše díky vitamínu E, který arganový olej obsahuje. Dále jsou na první pohled vidět zacelené vlasové konečky, arganový olej se velmi osvědčil právě v boji proti lámavým a třepivým konečkům. Arganový olej zcela jistě potěší také ženy, které si vlasy barví. Olej ze semen arganu má na barvené vlasy pozitivní vliv, zvyšuje totiž záři barevného pigmentu. Z praktických účinků lze rozhodně zmínit i snadné rozčesávání vlasů, na tom se shodnou naopak hlavně ženy s dlouhými vlasy.

arganový olej pro lesklé vlasy

Arganový olej pro lesklé vlasy

Arganový olej má i spoustu léčebných účinků na vlasy. Jsou dokázané jeho účinky na lupénku (lupy ve vlasech), ekzémy a podrážděnou vlasovou pokožku. Zmírňuje svědění a suchost pokožky. V letních měsících určitě oceníme hlavně fakt, že arganový olej chrání naše vlasy před UV zářením, které může vlasy silně poškodit. Zpomaluje také proces stárnutí buněk. Celkově pak arganový olej hluboce hydratuje a regeneruje vlasy, které jsou díky tomu posílené a sametově hebké.

V dnešní době se na nás z regálů obchodních domů valí velké množství produktů, které se někdy, bohužel až klamavě, představují jako produkty z arganového oleje. Jak tedy v tom nepřeberném množství sáhnout po tom správném arganovém oleji?

Arganový olej dnes naleznete ve spoustě vlasových produktů. Úplně nejúčinnější je samozřejmě čistý arganový olej, ovšem většinou se do vlasových produktů přidává v různé koncentraci. Je proto dobré řídit se u těchto produktů etiketami a hlavně cenou. Je velmi podezřelé, pokud vlasový produkt nabízí vysokou koncentraci arganového oleje a zároveň zázračně nízkou cenu. Tato rovnice bohužel neplatí, ač je pro nás velmi lákavá. Kvalitní produkty z arganového oleje  by navíc oproti konveční vlasové kosmetice neměly obsahovat intenzivní chemické složky, naopak by se mělo jednat o produkty přírodní.

arganový olej na vlasy

Vlasové produkty s arganovým olejem Smilargan

Mezi velmi žádané a často používané vlasové produkty patří určitě vyživující šampony s arganovým olejem (šampon značky DermArgan prodává firma Smilargan), dále pak balzámy a kondicionéry a v neposlední řadě vyživující oleje s arganovým olejem. Většina kosmetických firem tedy přidává arganový olej do svých produktů jako jednu ze složek, ale jak už bylo zmíněno výše, můžete si ho pro výživu svých vlasů koupit i ve své čisté a nejvíce účinné podobě. Toho také v poslední době začíná využívat mnohem více lidí.

Pojďme se tedy ještě zaměřit na to, jak lze čistý olej v péči o vlasy využít. Olej lze použít jako kondicionér, kdy ho vmasírujeme ještě do vlhkých vlasů a zaměříme se zejména na délku vlasů a konečky. Olej již neoplachujeme, vlasy pouze upravíme tak, jak jsme zvyklí.

Dále můžeme olej použít jako sérum pro suché vlasy. Stačí zahřát pár kapek v dlaních a nanést do vlasů. Vlasy budou krásně lesklé a vyživené. V neposlední řadě můžeme olej použít i jako vyživující masku. Tentokrát ho vmasírujeme nejen do vlasů, ale i do pokožky hlavy, necháme ho působit v zábalu celou noc, ráno si vlasy umyjeme klasickým způsobem a poté se už můžeme radovat z výsledku.

Arganový olej má určitě ve vlasové kosmetice své nezastupitelné místo, pro své prokazatelné účinky, které jsme si výše uvedly, je využíván nejen celebritami, ale i ostatními ženami všech věkových kategorií. Nezaměřuje se jen na jeden konkrétní vlasový problém, ale poskytuje vlasům komplexní péči. Jen vy sami si určujete, jak arganový olej ve své vlasové péči využijete. Kolikrát jste se určitě ptali, jak je možné, že má některá žena krásné lesklé dlouhé a očividně zdravé vlasy. Odpovědí na Vaši otázku může být právě arganový olej, jehož tajemství začíná objevovat stále více žen.

Arganový olej a jeho použití na vlasy byl naposledy aktualizován: 08.05.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (3 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 6

  1. Arganový olej používám na vlasy a je pravda, že je mám pevnější, lesklejší a hebčí na dotek. Šampon jsem nezkoušela.

  2. Na vlasy používám 100% arganový olej protože ho mohu použít na vše, ten vyžiující jsem zatím neměla ale jelikož si kupuju ten 100% a do vlasů ho mohu také použít, přijde mi zbytečné si kupovat ještě olej jen na vlasy. S tím 100% jsem moc spokojena. Používám ho 2 roky a nejen do vlasů ale i na obličej každé ráno a večer. Dost mě překvapil že mi pomohl lépe vyléčit jizvu po popálení. Šampon mám také vyzkoušený a přijde mi že po něm už nemusím do vlasů dávat kondicionér.

    1. Dobrý den Iveto, pokud máte 100% arganový olej, můžete ho používat i na vlasy. V kombinaci se šamponem je to perfektní péče pro Vaše vlasy ????

  3. Arganový olej na vlasy používám už léta. Jsem s ním maximálně spokojena. Vlasy nejsou tak suché a celkově vypadají zdravější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *