4

Arganový olej v těhotenství i pro miminka

Arganový olej je vhodný mimo jiné pro miminka a citlivou dětskou pokožku, ale také pro ženy v těhotenství.Napomáhá předcházet tvorbě poporodních strií či opruzenin.

Podívejte se s námi na jeho zázračné účinky.

Arganový olej přezdívaný také jako marocké zlato je známý svými neuvěřitelnými výsledky v péči o pokožku. Jedná se o velmi kvalitní olej za studena lisovaný z plodů stromu s názvem arganie trnitá. Při jeho pravidelném používání jsou známy velmi efektivní účinky a vysoce regenerační schopnosti. Velkou sílou arganového oleje je vydatná hydratace a pomoc při obnově pleti. Často se tedy využívá v kosmetickém průmyslu i v období těhotenství.

Arganový olej a jeho účinky

Arganový olej je známý svými schopnosti při oddalování přirozeného stárnutí pleti. Pomáhá proti tvorbě vrásek a zvyšuje tvorbu kolagenu pro pevnější a elastičtější pleť. Dokáže chránit proti UV záření a doporučuje se i jako vlasová výživa, která dodá vlasům vše potřebné a zabrání zbytečnému vypadávání vlasů. Při aplikaci na nehty pocítíte jejich zesílení a zmizí lámavost. Je velmi lehce vstřebatelný a po jeho nanesení nezůstává mastný film.

Arganový olej v těhotenství

Těhotenství je náročné pro celý organismus a i pokožka dostává zabrat. Snažte se předejít vzniku problému a zastavte strie v samém počátku.

Použití proti striím

V těhotenství nastávají velké změny a pokožka je napínána do maximálních rozměrů. Tato nadměrná námaha vede k praskání kůže a vzniku nevzhledně vypadajících a často i bolestivých strií. Velmi důležitá je prevence proti jejich vzniku, která spočívá ve velmi intenzivní výživě pokožky a opravdu důkladné hydrataci. To všechno zajišťuje arganový olej. Jeho pravidelná aplikace pomáhá pokožce získat odolnost a větší pružnost bez zbytečného praskání a poškozování. Účinky arganového oleje vám pomohou před získáním nevzhledných jizev, který se těžko zbavuje.

Pokud jste nezačali včas s prevencí a podcenili jste hydrataci pokožky, která již začala praskat, okamžitě začněte aplikovat arganový olej.

Jak aplikovat arganový olej?

Pro dosažení maximální hydratace naneste dostatečné množství arganového oleje na pokožku a vmasírujte. Při jemné masáži se pokožka prokrví a výživné látky z arganového oleje se lépe vstřebají a dosáhnete lepších a rychlejších výsledků.

Jak často používat arganový olej?

Arganový olej nanášejte podle potřeby. Nejlépe alespoň jednou denně, například po koupeli a před spaním, kdy se olej v klidu vstřebá. Vše záleží na typu vaší pokožky, a pokud máte opravdu suchou pleť, vyplatí se používat arganový olej i častěji a dbát na dostatečné vmasírování do pokožky.

Je arganový olej bezpečný během těhotenství?

Ano, je to nejlepší hydratační přípravek, který můžete použít. Jedná se o naprosto přírodní látku bez umělých přísad. Na rozdíl od komerčních krémů v arganovém oleji nenajdete stopy po zbytečné chemii a nehrozí, že by se vám do těla začali vstřebávat látky ohrožující zdraví vás nebo vašeho dítěte.

Dál používejte arganový olej po těhotenství

Protože po porodu se pokožka potřebuje navrátit do normálního stavu a získat zpátky ztracenou elasticitu, nezapomínejte na pravidelné používání arganového oleje. Vaše pokožka se rychleji vyživí a získá zpátky svěží vzhled. Za pár týdnů nebo měsíců bude pravidelné aplikace arganového oleje bude vaše pokožka jako dřív a téměř nic nepoznáte.

Efektivní aplikace arganového oleje

Pro nejlepší výsledky je dobré arganový olej aplikovat dvakrát denně. Ráno po vyčištění pleti a večer po koupeli. Maximálních výsledků dosáhnete, pokud před nanesením arganového oleje na oblast se striemi použijete jemný peeling, kterým očistíte odumřelé kousky kůže a otevřete póry, do kterých se olej snadno vstřebá. Při používání arganového oleje dvakrát denně se nic nestane a vše pokožka vám jedině poděkuje a v případě, že trpíte opravdu suchou kůží náchylnou na praskání, není od věci používat arganový olej klidně i častěji.

Arganový olej na miminka

Nenechávejte si marocké zlato pouze pro sebe a dopřejte jemnou masáž s arganovým olejem i vašemu miminku. Arganový olej pomůže pokožce rychleji zesílit a vyživená pokožka bude odolnější proti vlivům vnějšího prostředí a dehydratací. Pravidelná aplikace slouží proti vzniku opruzenin nebo nepříjemných ekzémů a vyrážek, které se mohou vyskytnout u miminka s oslabenou a suchou pokožkou.

Pro miminko je arganový olej naprosto bezpečný

Stejně jako se doporučuje arganový olej v období těhotenství díky jeho přírodní čistotě, je vhodný i pro miminka. Nehrozí, že by se do jeho organismu dostávali škodlivé a nepřirozené látky. Vše je stoprocentně přírodní a za studena lisový arganový olej je tou nejlepší možností, jak udržet pokožku vašeho miminka hydrantovou, svěží a zdravou.

Dbejte na kvalitu

Sledujte, jaký arganový olej si kupujete a dbejte na vysokou přírodní kvalitu. Arganový olej za studena lisovaný je jednoznačně nejlepší. Naprosto nejvhodnější je arganový olej bio, který nabízí výbornou kvalitu (doporučujeme oleje od firmy Smilargan) a jeho získávání je navíc šetrné k životnímu prostředí. Uděláte tak něco pro sebe i pro přírodu.

Arganový olej v těhotenství i pro miminka byl naposledy aktualizován: 08.05.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 4

  1. Mohu dosvědčit. Arganový olej jsem používala na konci těhotenství (dříve jsem o něm ještě nevěděla) a po porodu na malou na opruzeniny a po koupání. S olejem jsme moc spokojeni.

    1. Dobrý den paní Aleno, ano, arganový olej je dobrý jak na opruzeniny pro mimča tak pro maminky na léčbu poporodních strií takže uplatnění doma vždycky najde 🙂 Hezký den

  2. Známá mi odlila arganový kosmetický olej abych ho vyzkoušela na naši malou protože jsme si vůbec už nevěděli rady s opruzeninama, malá kvůli tomu pořád plakala. Vyzkoušela jsem ho a byla jsem celkem překvapena že pomohl, objednala jsem si tedy nejdříve menší balení a teď už kupujeme 250 ml protože ho používám i já. Krémy už téměř vůbec nekupuju. Možná zkusíme časem i ten potravinový.

    1. Dobré ráno Báro, těší nás, že Vám arganový olej na opruzeniny opravdu pomáhá ???? Arganový olej potravinářský také určitě vyzkoušejte, teda pokud máte ráda oříšky, má specifickou oříškovou chuť. Krásný slunečný den

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *